Logo Na Mapie Geoportal Krajowy

Plan ogólny gminy Opole Lubelskie - sprawdź rejestr urbanistyczny Opola Lubelskiego

Posiadasz działki lub planujesz zakup działki w Opolu Lubelskiym? Dowiedz się czym jest Plan Ogólny i co to dla Ciebie oznacza!

Zobacz więcej interesujących tematów, przejdź na: Geoportal Opole Lubelskie.

Plan ogólny Opola Lubelskiego - Rejestr urbanistyczny gminy Opole Lubelskie
Plan ogólny gminy Opole Lubelskie

Czym jest Plan ogólny Opola Lubelskiego?

Plan ogólny to nowy, strategiczny dokument planistyczny, który definiuje ramy rozwoju przestrzennego gminy Opole Lubelskie. W odróżnieniu od tradycyjnych dokumentów, plan ogólny Opola Lubelskiego jest zbiorem danych przestrzennych, prezentowanych w formie interaktywnej mapy. Zastępuje on dotychczasowe studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, stając się fundamentem dla wszelkich decyzji dotyczących planowania przestrzennego w Opolu Lubelskiym.

Ustalenia planu ogólnego są wiążące dla miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego oraz decyzji o warunkach zabudowy. To kluczowy dokument, który wskaże, jakie inwestycje i zabudowa będą możliwe na Twojej działce w Opolu Lubelskiym.

Plan ogólny gminy Opole Lubelskie

Projekt Planu ogólnego dla gminy Opole Lubelskie został opublikowany i jest dostępny do wglądu. Zachęcamy do sprawdzenia, jakie strefy zostały wyznaczone dla Twoich nieruchomości.

Przejdź do mapy Planu ogólnego gminy Opole Lubelskie w Geoportalu Na Mapie

Sprawdź działkę Online z profesjonalnym Raportem o terenie OnGeo.pl

Chcesz mieć pełen obraz swojej nieruchomości w jednym dokumencie w kilka minut? Raport o Terenie OnGeo.pl to kompleksowe opracowanie, które dostarczy Ci szczegółowych informacji o Twojej działce, w tym analizę aktualnych planów miejscowych, stref ograniczeń, zagrożeń, uciążliwości, dostępu do mediów, a także danych z ewidencji gruntów i budynków. Dzięki temu szybko i łatwo zweryfikujesz przeznaczenie swojej działki w kontekście Planu ogólnego, a także sprawdzisz potencjalne ograniczenia inwestycyjne. Nie czekaj, zyskaj pewność i podejmuj świadome decyzje! Sprawdź Raport o Terenie OnGeo.pl i zadbaj o bezpieczeństwo swojej inwestycji.

Zobacz: Przykładowy Raport dla działki OnGeo.pl

Zamów Raport dla działki

Plan ogólny Opola Lubelskiego w liczbach

Projekt

Projekt planu ogólnego dzieli całą gminę Opole Lubelskie na strefy planistyczne, które określają, jakie funkcje mogą pojawić się na danym terenie: zabudowa mieszkaniowa, usługi, produkcja rolna czy tereny otwarte. Poniżej zebraliśmy najważniejsze dane: ile stref wyznaczono w gminie Opole Lubelskie, jaką powierzchnię zajmują i jaki to procent gminy. Sprawdź też, gdzie wyznaczono obszar uzupełnienia zabudowy, bo tylko tam po wejściu planu w życie będzie można uzyskać decyzję o warunkach zabudowy.

Powierzchnia gminy

Powierzchnia gminy

19 366.91 ha

Liczba wyznaczonych stref

Liczba wyznaczonych stref

650

Obszar uzupełnienia zabudowy

Obszar uzupełnienia zabudowy

220.56 ha

1.1% gminy

Największa strefa

Największa strefa

Strefa otwarta

84.1%

Strefy planistyczne w gminie Opole Lubelskie

W gminie Opole Lubelskie wyznaczono 650 stref planistycznych w 12 rodzajach. Największą część gminy, 84.1%, zajmuje strefa otwarta, a strefy z zabudową mieszkaniową obejmują łącznie 9.8%.

SymbolRodzaj strefyLiczba strefPowierzchnia [ha] Udział w powierzchni
SOStrefa otwarta3216 289.2084.1%
SZStrefa wielofunkcyjna z zabudową zagrodową2881 288.026.7%
SJStrefa wielofunkcyjna z zabudową mieszkaniową jednorodzinną132581.763%
SRStrefa produkcji rolnej26525.502.7%
SPStrefa gospodarcza31186.241%
SNStrefa zieleni i rekreacji18123.600.6%
SKStrefa komunikacyjna12123.280.6%
SUStrefa usługowa78102.910.5%
SGStrefa górnictwa645.990.2%
SIStrefa infrastrukturalna1145.030.2%
SWStrefa wielofunkcyjna z zabudową mieszkaniową wielorodzinną1134.920.2%
SCStrefa cmentarzy520.400.1%
Razem65019 366.85 100%

Obszar uzupełnienia zabudowy w Opolu Lubelskiym

Obszar uzupełnienia zabudowy (OUZ) to tereny, na których po wejściu planu ogólnego w życie będzie można uzyskać decyzję o warunkach zabudowy. W gminie Opole Lubelskie wyznaczono go na 220.56 ha, czyli 1.1% powierzchni gminy. Poza tym obszarem nowa zabudowa będzie możliwa tylko na podstawie miejscowego planu.

Wyznaczono także obszar zabudowy śródmiejskiej o powierzchni 25.21 ha (0.1% powierzchni gminy).

Porównanie z innymi gminami powiatu

OUZ w Opolu Lubelskiym: 1.1%, średnio w powiecie: 2.3%. Strefy z zabudową mieszkaniową obejmują 9.8% powierzchni gminy, średnio w powiecie: 11.3%. Średnie obliczono na podstawie 2 gmin z danymi.

Sąsiednie gminy

Gmina Obszar uzupełnienia zabudowy Strefy z zabudową mieszkaniową
Urzędów4.2%12.1%
Chodel brak projektu planu ogólnego
Józefów nad Wisłą brak projektu planu ogólnego
Poniatowa brak projektu planu ogólnego
Karczmiska3.4%12.7%
Łaziska brak projektu planu ogólnego

Informacje o Planie ogólnym Opola Lubelskiego w pigułce

Chcesz dowiedzieć się więcej o Planie ogólnym? Przygotowaliśmy najważniejsze informacje w formie broszury informacyjnej w PDF:

PLAN OGÓLNY GMINY. Co to dla Ciebie oznacza?

Szczegółowe informacje o planie ogólnym gminy znajdziesz w artykule: Plan ogólny gminy. Czym jest i co zawiera?

Złóż swój wniosek do Planu ogólnego, miej wpływ na zagospodarowanie przestrzeni

Proces zbierania wniosków do Planu Ogólnego jest kluczowym etapem konsultacji społecznych, który umożliwia mieszkańcom Opola Lubelskiego wpływ na przyszły kształt przestrzeni.

Każdy zainteresowany może złożyć wniosek do Planu ogólnego – osoby fizyczne, prawne, instytucje czy organizacje. Wnioski można składać w formie elektronicznej lub papierowej, zgodnie z wytycznymi urzędu.

Szczegółowe informacje o procedurze konsultacji społecznych planu ogólnego znajdziesz w artykule: Jak składać wnioski do Planu ogólnego? Kompletny przewodnik

Pobierz formularze wniosków POG

Szkolenia z Planu ogólnego gminy w QGIS

Dla pracowników jednostek samorządowych zajmujących się tematami związanymi z zagospodarowaniem przestrzennym, a także dla planistów, urbanistów, architektów i wszystkich branż zajmujących się gospodarką przestrzenną przygotowaliśmy dedykowane kursy z tematyki Planu ogólnego gminy.

Szkolenie "Plan ogólny gminy w QGIS – krok po kroku" to kontynuacja zakończonego w 2024 r. sukcesem projektu " WSPÓLNA PRZESTRZEŃ ", zleconego przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przeszkoliliśmy niemal 800 osób! Zapraszamy na szkolenie!

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: Szkolenia GIS .

Pomóż nam stworzyć interaktywną mapę Planu Ogólnego Opola Lubelskiego!

Masz informacje o aktualizacji projektu Planu Ogólnego dla Opola Lubelskiego? Znasz stronę urzędu, gdzie udostępniono te dane? Podziel się z nami!

Jeśli jesteś przedstawicielem urzędu gminy Opole Lubelskie, oferujemy bezpłatną publikację danych w formie interaktywnej mapy. Proponujemy, aby gmina zamieściły na stronie urzędu link do Interaktywnej Mapy POG dla Opola Lubelskiego, aby mieszkańcy mieli łatwy dostęp do Planu Ogólnego. To nowoczesny i wygodny sposób prezentacji, który ułatwi mieszkańcom gminy Opole Lubelskie oraz inwestorom korzystanie z ważnych informacji. Razem tworzymy coś wartościowego!

W zamian:

  • Dostęp do interaktywnej mapy Planu Ogólnego Opola Lubelskiego!
  • Możliwość wpływu na rozwój narzędzia dla mieszkańców Opola Lubelskiego.

Plan ogólny w sąsiednich gminach:

POG Urzędów - POG Chodel - POG Karczmiska - POG Józefów nad Wisłą - POG Poniatowa - POG Łaziska